• Gdzie wyjść z psem na spacer?

  10 wrzesień 2015 | Blog
 • Czy każdego dnia chodzicie ze swoimi psiakami tymi samymi ścieżkami? A może macie kilka tras i zawsze wybieracie jedną z nich? Dzisiaj chciałbym podsunąć Wam pomysły na to, jak zapewniać pupilom (i sobie!) urozmaicenia podczas spacerów.

  Istnieje wiele ciekawych tras na spacery z psem. Oczywiście, główną kwestią są możliwości, jakie daje konkretna okolica. Warto zastanowić się, w jakiego rodzaju miejsca rzeczywiście warto pospacerować z pupilem. Nawet jeśli nie możecie skorzystać z moich podpowiedzi, to poszukajcie podobnych miejsc w swoim rejonie.

  A jeśli w Waszej najbliższej okolicy nie ma ciekawych miejsc, to może pójdźcie z psiakiem gdzieś dalej i poszukajcie takich terenów, które zachwycą Was oboje!

  1. Spacer wśród natury. Centrum miasta nie daje zbyt wielu opcji spacerowania, ale wystarczy wyjechać trochę poza Warszawę, żeby znaleźć rozległe tereny idealne na spacery. Np. ok. 20 km od miasta znajduje się Kępa Kiełpińska, w której znajdziemy wał nadwiślański. W razie potrzeby, można zejść nad samą rzekę.
  2. Spacer brzegiem rzeki. Fakt, że nie każdy ma dostęp do rzeki, ale część osób może sobie na to pozwolić. To wyjątkowo fajny pomysł dla tych, których psy lubią pływać. Internauci twierdzą, że jednym z lepszych miejsc na takie zabawy jest starorzecze Narwi w podwarszawskim Krubinie. Wzdłuż Wisły też znajdziemy wiele ciekawych tras spacerowych.
  3. Zwiedzanie ruin zamku. Pod Warszawą można wybrać się do gminy Góra Kalwaria, gdzie znajdują się ruiny Zamku Książąt Mazowieckich, które bez problemu zwiedzimy razem z pupilem. Można tam dojechać nie tylko samochodem, ale też pociągiem lub autobusem. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu ze sobą ok. 20 zł na wstęp do zamku.
  4. Szaleństwa na plaży. Niedaleko Łomianek, w Łomnej znajduje się dzika plaża, na której jest wystarczająco dużo miejsca, żeby pies porządnie się wybiegał, a jego opiekun - poopalał. W upalny dzień może się też ochłodzić w tamtejszej, płytkiej wodzie. Można tam dojechać samochodem lub autobusem podmiejskim. Inna, dzika plaża znajduje się niedaleko Ciszycy, na Wyspach Świderskich.
  5. Spacer po łąkach. We wspomnianej wcześniej Ciszycy znajdziemy też pola i łąki. Tam mogą wybrać się wszyscy ci, którzy szukają wyciszenia lub ci, których psy nie lubią towarzystwa i najlepiej czują się sam na sam z właścicielem. To dobre miejsce na wspólne zabawy, ale przy okazji na szkolenie bez zbędnych czynników rozpraszających pupila.

  Bez względu na to, gdzie wybierzecie się z psiakiem na spacer pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą smycz i nie spuszczać czworonoga w miejscach nieogrodzonych! Nie zapominajcie też, że chodząc po polach i łąkach psiak jest wyjątkowo narażony na kleszcze, dlatego zadbajcie, żeby wcześniej zapewnić mu odpowiednią ochronę. Sami też się przed nimi zabezpieczcie!